Archiv článků

MOTORÁČKEM NA OTVÍRÁNÍ JEZERA

Na Otvírání jezera se i tento roku můžete dopravit dnes již historickým motoráčkem. Na trase Turnov - Česká Lípa bude jezdit červený vagónek tak, aby návštěvníci nepřišli o nic z programu na hlavní pláži. Podrobný jízdní řád v příspěvku.

Sportovní rybolov na Máchově jezeře už druhým rokem

Letošní sezóna byla, s ohledem na nízkou hladinu vody v jezeře po podzimním a zimním odbahňování Dokské zátoky, zahájena až 15. dubna 2017.  Z tohoto důvodu byl posunut i termín konání 2. ročníku rybářských závodů na Máchově jezeře, a to na 13. květen 2017

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY V ÚNORU A BŘEZNU

Vážení návštěvníci muzea Čtyřlístek v Doksech, během ÚNORA A BŘEZNA se mění otvírací doba muzea. Doposud jste mohli během těchto měsíců navštěvovat muzeumo víkendech. Muzeum bude během těchto měsíců uzavřené. Dostupné bude pouze po objednání každou sobotu a neděli od 13:00 do 17:00 hod.

Více informací čtěte po rozbalení článku.

BŘEZNOVÁ HRA SE ČTYŘLÍSTKEM

Na měsíc březen jsme v rámci již mezinárodní akce Noc s Andersenem připravili hru se Čtyřlístkem, jelikož se právě Čtyřlístek stal hlavním tématem letošního ročníku. Během měsíce března sbírají děti do své hrací karty nálepky čtyřlísku, za což se mohou zúčastnit slavnostní premiéry nového animovaného filmečku Ďáblův palec 1. dubna v kině Máj.

VÝTVARNÁ DÍLNA - VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

Přijďte si do muzea Čtyřlístek vytvořit jarní a velikonoční dekorace.
V sobotu 15. dubna od 14 do 16 hodin.

1. etapa Máchovi v patách 2012

IX. ročník turisticko-kulturně-dodaktického etapového putování Máchovi v patách má motto:Pohledy do krajiny a nitra.

První etapa, která se uskuteční v sobotu 14. dubna je zaměřena na niterné pohledy, neboť cílem je johanitská komenda Sv. Zdislavy a Havla z Lemberka v Českém Dubu, kde je zajištěna její prohlídka s výkladem.

Jarní putování se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Čtyřlístek a Město Doksy vás zvou na Jarní putování se Čtyřlístkem okolo Blaťáku! Slavnostní otevření nové naučné stezky porběhne v neděli 1. dubna v 10:00 hod. u dětského hřiště v Kuřivodské ulici (1.zastavení naučné stezky).

Akce v Máchově kraji 2012

Akce pořádané u Máchova jezera a okolí v roce 2012

Květen

1.5.- 17.6. Machovske imaginace – podobizny slavneho basnika ocima rezbaru a drevosocharu Pamatnik k. H. Machy, Doksy
5. – 6.5. Veteranske sosneni Autodrom Sosnova
12.5. Machovi v patach – Kozakov Kozakov
19.5. Ve stinu majove noci, aneb „Noc hradnich kapli“ Hrad Bezdez
20.5. Author 50 Bezdez – cyklisticky zavod...

Otevírání Máchova jezera 2012

Otevírání Máchova jezera je první velkou akcí v roce, která oficiálně zahajuje turistickou sezonu na Máchově jezeře. Letošní ročník se koná v rámci akce "Parohatá města 2012"

  • koná se v sobotu 19. května od 9:00 hod.
  • vstup zdarma
  • pořadatelem akce je město Doksy
Pro zlepšení uživatelského komfortu uživatelů našich internetových stránek a pro zajištění dalších úkolů požíváme cookies. Používáním s tímto souhlasíte. Dozvědět se více