Kulturní akce

Kompletní retrospektiva filmů Paola Sorrentina

U příležitosti chystaného uvedení nového filmu Paola Sorrentina, který půjde do kin pod názvem Loro koncem letošního roku, se bude v kině Máj Doksy konat kompletní retrospektiva všech sedmi celovečerních filmů tohoto významného italského režiséra a scénáristy.

OTVÍRÁNÍ JEZERA 2018 S VODNÍKY

Otvírání Máchova jezera 2018 se uskuteční v sobotu 19. května 2018 od 13 do 18 hod na hlavní pláži Máchova jezera! Vodníci, soutěže, atrakce, divadlo, Milan Drobný a kapela Nadrobno a kapela O5 a Radeček a zábavný Barevný den firmy Ekokom.

Filmová noc nejen pro děti

V pátek 18. 5. v 16.30 hod. začíná Filmová noc nejen pro děti a jejich rodiče, na které uvidíte jedno pásmo krátkých pohádek a dva celovečerní filmy. Přijít může každý na její libovolnou část. Předpokládaný konec Filmové noci je nejdříve ve 22.05 hod. :-)...

Přehlídka filmů Paola Sorrentina

U příležitosti chystaného uvedení nového filmu Paola Sorrentina, který půjde do kin pod názvem Loro koncem letošního roku, se bude v kině Máj Doksy konat přehlídka pěti filmů tohoto významného italského režiséra a scénáristy.

Výstava obrazů Mozaika

Od 4. května do 20. června 2018 je v Malé galerii Městské knihovny Doksy výstava obrazů výtvarnice Lucie Vackové Mozaika. Výstava je veselá, barevná, z obrazů vyzařuje radost ze života i ztvoření. Výstava je otevřena v po, ve st a ve čt od 9:00 do 18:00 hod., v pá, v so a v ne od 13:00 do 17:00 hod.

S Máchou v patách v roce 2018

VI. ročník turisticko-kulturního etapového putování ve stopách básníkových přiblíží vinařskou oblast Českého středohoří. Máchovi v patách za révou a chmelem je moto letošního putování. Zveme na třetí etapu 26. května do Třebenic, kde zhlédneme Muzeum českého granátu, vydáme se na hrad Košťálov a skončíme v Třebívlicích, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách, a zavzpomínáme...

Předprodej vstupenek na Expediční kameru 2018

V Doksech probíhá předprodej na další, již osmý ročník oblíbeného filmového festivalu Expediční kamera. Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji si mohou zájemci zakoupit v kině Máj a v Infocentru města Doksy.

Vyhlášení literární soutěže BBB 2018

Základní škola K. H. Máchy v Doksech ve spolupráci s městskou knihovnou vyhlašuje 13. ročník literární soutěže Básním, básníš, básníme v okruhu poezie a prózy. Uzávěrka soutěže je 30. dubna 2018, slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 5. června v rámci máchovské soutěže Mácha a my.

Expediční kamera v kině Máj

Celovečerní pásmo špičkových dokumentárních filmů, které v uplynulé sezóně zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech, uvidíte v kině Máj v Doksech v sobotu 17. března odpoledne od 15 hodin.

Motörhead: Clean Your Clock

Hudební dokument, Velká Británie, 2016, 120 minut, režie Kai Swillus a Steffan Chirazi.