O kraji

Kulturní akce

Máte v plánu navštívit okolí Máchova jezera a nevíte kam vyrazit. Zde pro vás máme připravený přehled aktuálního dění v okolí Máchova jezera.

Kvalita vody

Kvalita vody ke koupání v rybnících a jezerech je dnes spojována zejména s výskytem sinic. Kontroly jakosti koupací vody jsou prováděny krajskými hygienickými stanicemi (KHS) minimálně jedenkrát měsíčně.  

Na Máchově jezeře sleduje kvalitu vody KHS Liberec, a to každé dva týdny.

Máchovo jezero - počasí

Podívejte se, jaké je aktuální počasí u Máchova jezera - jak bude dnes, zítra a jaká je předpověď počasí na pět dní dopředu.

Webkamery v okolí Máchova jezera

Prohlédnětě si aktuální snímky z okolí Máchova jezera na webkamerách umístěných v různých částech kraje! 

Infocentrum Doksy

Infocentrum Doksy bylo zřízeno městem Doksy 1. dubna 1996 a stalo se tak prvním infocentrem nejen v Máchově kraji, ale na celém Českolipsku. Jeho založení si vyžádala rostoucí poptávka návštěvníků po kompletních turistických informacích. Během let se činnost infocentra rozšířila na celou oblast Máchova kraje a od roku...

Mapa Máchova jezera

Připravili jsme pro Vás, jednoduchou mapku Máchova jezera, na které naleznete nejduležitější místa ke koupání. V brzké době přidáme další zajimavá místa, jako jsou hrady, zámky, zříceniny a další.

Proč Máchův kraj

Když přišel Karel Hynek Mácha v srpnu 1832, tehdy jako jednadvacetiletý student práv, se svým přítelem Eduardem Hindlem poprvé do krajiny pod Bezdězem, určitě netušil, že vstoupil do míst, s nimiž už bude navždy spjat. Setkal se zde totiž s mnoha inspirujícími podněty pro svá nejznámější díla, a to jak prozaická – Cikáni, tak básnická – Máj. Okouzlily ho divoké, tajuplné rokle a...

Historie Máchova kraje

Když přišel Karel Hynek Mácha v srpnu 1832, tehdy jako jednadvacetiletý student práv, se svým přítelem Eduardem Hindlem poprvé do krajiny pod Bezdězem, určitě netušil, že vstoupil do míst, s nimiž už bude navždy spjat. Setkal se zde totiž s mnoha inspirujícími podněty pro svá nejznámější díla, a to jak prozaická – Cikáni, tak básnická – Máj.

Okouzlily ho divoké, tajuplné rokle a bizarní skalní...

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více